"Jakość nigdy nie jest dziełem przypadku. Jest zawsze wynikiem inteligentnego wysiłku. Musi istnieć wola wytworzenia rzeczy najwyższej jakości."
John Ruskin

O nas

Jesteśmy butikowym przedsiębiorstwem działającym w branży M&A. Zajmujemy się:

przygotowaniem firm do sprzedaży i sukcesji
prowadzeniem kompletnych procesów sprzedaży
pośrednictwem w kupnie i sprzedaży
doradztwem w zakresie kupna i sprzedaży
wspieraniem rozwoju firm po przez przejęcia i łączenia przedsiębiorstw

Wszystkie usługi świadczymy zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym, w szczególności na rynku niemieckojęzycznym. Współpracę z naszymi Klientami zaczynamy na etapie pomysłu. Pomagamy wprowadzić go w życie z zachowaniem kultury organizacji i zasad w niej panujących. Możemy być pośrednikiem, doradcą lub przeprowadzić cały proces, aż do fazy integracji.

Rozwiązania, które proponujemy, są oparte na wiedzy i długoletnim doświadczeniu w czasie realnych transakcji. Wpływa to na efektywność i bezpieczeństwo procesu. Jako przedsiębiorcy doskonale rozumiemy potrzeby i wyzwania, z którymi mierzą się nasi klienci. Nie zapominamy również o kreatywności i przedsiębiorczości naszych Klientów, których wizja jest naszym drogowskazem. Wierzymy w naszych klientów ich determinacje i wole wygrywania.

Klientom, którzy nie są gotowi do sprzedaży pomagamy w rozwoju i budowaniu wartościowych firm które przyciągną inwestorów.

"Imperia przyszłości to imperia umysłu."
Winston Churchill

Klientom, którzy chcą rozwijać się przez procesy M&A pomagamy we wszystkich fazach procesu. Aby dobrze zrozumieć daną firmę oraz jej cele, każdą współpracę opieramy na dokładnej analizie, dzięki czemu minimalizujemy ryzyko strat i popełnienia typowych błędów.

Naszą ofertę kierujemy do właścicieli oraz do osób decyzyjnych firm z branży produkcyjnej, TSL, IT i e-commerce, którzy rozważają wdrożenie procesu M&A, posiadają konkretny plan i potrzebują pomocy przy jego wdrażaniu.

Pośredniczymy również pomiędzy inwestorami, a osobami sprzedającymi firmy lub szukającymi partnerów biznesowych. Doskonale rozumiemy, jak istotna jest rozwaga i wrażliwoś w działaniu. Jako profesjonaliści dbamy o dyskrecję na przestrzeni całej współpracy.

Jako doradca jesteśmy zawsze otwarci na informacje zwrotne i inne opinie. Słuchamy, staramy się zrozumieć i wspólnie wybrać optymalne rozwiązanie. Jesteśmy proaktywni w każdej sytuacji gotowi wyrazić swoją opinię w przypadkach gdy widzimy, że może to przynieść korzyści naszym klientom.

Referencje w zakresie kupna

Ze względu na poufności i ochronę interesów nie możemy wskazać nazw naszych klientów. Cześć klientów wielokrotnie korzysta z naszych usług lub są w procesie. Ta informacja mogła by wskazać konkurencji plany. Dysponujemy referencjami, które chętnie przedstawimy w czasie warsztatu zerowego.

"
Współpracowaliśmy z Planner M&A w zakresie:
- dotarcia do potencjalnych celów akwizycji w Niemczech, Szwajcarii, Danii, Szwecji
- weryfikacji gotowości właścicieli do prowadzenia rozmów dotyczących przejęcia/współpracy kapitałowej
- zebrania i analizy informacji na temat interesujących nas firm
- spotkań z celami akwizycji
Ze względu na charakter rozmów zależało nam na bezpośrednich spotkaniach. Dzięki zaangażowaniu i dobrym referencjom Łukasza na rynku niemieckojęzycznym nawiązaliśmy osobiste kontakty z firmami z Niemiec, Szwajcarii i Danii. Polecam współpracę z firmą Planner M&A w zakresie procesów M&A na rynkach zagranicznych.
"
pdf-ikona
Marek Siekiera
CEO Grupy Chespa
pdf-ikona
Sieghard Thomas (CEO)
Manfred Zissel (CTO)
Carl Cloos Schweisstechnik GmbH
"
Poznaliśmy Planner M&A jako partnera godnego zaufania, który świadczył swoje usługi profesjonalnie, solidnie i z dużym zaangażowaniem. Wysokie kompetencje i pragmatyczne rozwiązania oferowane przez Planner Łukasz Ryba sprawiły, że nasz projekt przebiegł bardzo pomyślnie.
"
"
Celem współpracy było przygotowanie I etapu akwizycji dla Zakłady Automatyki Polna S.A. Planner M&A świadczył następujące usługi: zebranie i analiza informacji na temat zagranicznej spółki, wspólne wypracowanie strategii negocjacyjnej, przygotowanie i przeprowadzenie rozmów z interesującym nas zagranicznym podmiotem, wstępne badanie spółki, ocena szans i ryzyka dla potencjalnej akwizycji, raport podsumowujący, wspólne wypracowanie modeli potencjalnej transakcji.
Planner M&A wykazał się doświadczeniem, wiedzą i profesjonalnym podejściem do współpracy. Polecamy Planner M&A jako sprawdzonego partnera w zakresie fuzji i przejęć. Planujemy kontynuację współpracy.
"
pdf-ikona
Andrzej Piszcz
CEO Polna S.A.
pdf-ikona
Damian Florek
CEO Florek Group Sp. z o.o.
"
Dzięki wiedzy i doświadczeniu zespołu Planner M&A w ostatnim momencie wycofaliśmy się z niekorzystnej dla nas transakcji o zawyżonej kwocie o około 1 mln euro. Współpraca z firmą Planner M&A parokrotnie pozwoliła nam zaoszczędzić czas i pieniądze. Polecam współpracę z firmą Planner M&A w zakresie akwizycji międzynarodowych.
"
"
Prowadzę dużą spółkę logistyczną. Z Planner M&A współpracujemy od 6 lat. Analizowaliśmy kilka projektów w Niemczech. Łukasz dobrze rozumie branżę logistyczną, co w połączeniu z wiedzą biznesową pozwala nam na szybką ocenę projektu. Ma to duży wpływ na koszty analizy celu akwizycji i jakość podejmowanych decyzji.
"
pdf-ikona
CEO dużej polskiej spółki
pdf-ikona
Prezes i współwłaściciel Grupy Bluetimber S.A.
Marcin Ujejski
"
Analiza i ocena ryzyka wykonana przez Planner M&A dała nam realny obraz projektu. Potwierdzam kompetencje Planner M&A w zakresie analizy ryzyka i prowadzenia procesu M&A.
"
"
Nasza grupa analizuje wiele projektów, dokonujemy licznych akwizycji. Współpraca z Planner M&A daje nam bieżące informację i ułatwiła analizę rynku.
"
pdf-ikona
CEO międzynarodowej
grupy logistycznej
pdf-ikona
CEO polskiej spółki logistycznej
"
Nasza strategia zakłada kupno firmy w Niemczech. Aktywnie poszukujemy celu akwizycji. Dzięki zrozumieniu branży i doświadczeniu możemy szybko ocenić atrakcyjność projektu i podjąć strategiczne decyzje. Zdecydowanie polecam usługi Planner.
"
"
Współpracowaliśmy z firmą Planner M&A Łukasz Ryba przy zakupie spółki w Polsce. Zamówiliśmy usługę „Pakiet Inwestor I”. Otrzymane wsparcie przyspieszyło proces analizy celu akwizycji. Zdecydowaliśmy się na transakcję. W fazie negocjacji i zamknięcia uzyskaliśmy pomoc od doradcy, co znacznie ułatwiło zamknięcie procesu. Potwierdzam skuteczność działań M&A firmy Łukasza Ryby.
"
pdf-ikona
Mikhail Voloskov
CEO VOL-Stahl GmbH

Referencje w zakresie sprzedaży

Część naszych klientów nie chce publicznie ujawniać informacji o sprzedaży. Część klientów jest w fazie procesu lub częściowo sprzedało udziały. Dysponujemy referencjami, które chętnie przedstawimy w czasie warsztatu zerowego.
pdf-ikona
Tomasz i Zofia Bilbin
Właściciele Bilbin Transport
"
Firmę sprzedawaliśmy pierwszy raz w życiu. Nie mieliśmy żadnego doświadczenia w tej materii. Początkowe rozmowy z potencjalnymi nabywcami pokazały nam jak musimy przygotować spółkę do sprzedaży. Finalnie otrzymaliśmy dwie oferty. To spowodowało, że sprzedaliśmy spółkę powyżej oczekiwanej ceny. Cały proces odbył się przy zachowaniu dyskrecji.
"
"
Transakcja przebiegła zgodnie z założonymi celami m.in. finansowym oraz co do czasu realizacji. Niniejszym pragnę wszystkim zainteresowanym polecić profesjonalne usługi Planner M&A w zakresie sprzedaży/kupna przedsiębiorstw.
"
pdf-ikona
Tomasz J. Kowalewski
Właścicieli i Prezes
Logit T.J. Kowalewski i Wspólnicy Sp.J.
pdf-ikona
Agolma Hurt, Detal,
Wydawnictwo, Reklama
Barbara Szumska
"
W okresie od stycznia do maja 2013 roku współpracowaliśmy z Panem Łukasz Rybą przy sprzedaży naszej nieruchomości przemysłowej w Krępicach. Pan Łukasz znalazł niemieckiego nabywcę i profesjonalnie obsłużył transakcję. Transakcja przebiegła płynnie i bezproblemowo, szybko otrzymaliśmy zapłatę. Polecamy firmę Planner M&A Łukasz Ryba jako profesjonalnego partnera z doświadczeniem w zakresie sprzedaży przedsiębiorstw.
"
"
Prowadzimy software house. Jedną z opcji szybszego wzrostu dla naszej firmy jest pozyskanie inwestora. Dzięki Planner M&A odbyliśmy kilka spotkań z inwestorami branżowymi. Jeden z inwestorów przeprowadził analizę naszej firmy. Nie doszło do dalszych etapów procesu. Dzięki tym spotkaniom zrozumieliśmy, jak mamy pokierować działaniami, żeby uzyskać lepsze warunki od inwestorów. Po wprowadzeniu zmian przewidujemy kontynuację współpracy z Planner M&A.
"
pdf-ikona
CEO polskiego Software Hous
pdf-ikona
Jan Węgrzyn
WENO Sp. z o.o. Sp. K.
"
Wraz ze wspólnikiem prowadziliśmy średniej wielkości firmę budowlano-instalacyjną. Ze względu na brak następców chcieliśmy sprzedać biznes. Znajomy prawnik polecił nam firmę Planner M&A. Łukasz Ryba udzielił nam istotnych porad. Miało to wpływ na zamknięcie procesu sprzedaży firmy. Zdecydowanie polecam usługi doradcze Planner M&A w zakresie sprzedaży firm.
"
"
Jesteśmy spółką technologiczną. Nasza firma szybko się rozwija. Otrzymaliśmy propozycję rozmów od dużego gracza, który kupuje wiele firm. Nie mieliśmy doświadczeń w tym zakresie. Łukasz przeprowadził z naszym Zarządem warsztat, na którym otrzymaliśmy wsparcie. Pozwoliło nam to dobrze przygotować się do rozmów z inwestorem, co miało duże znaczenie dla przebiegu negocjacji. Odrzuciliśmy ofertę inwestora. Zdecydowanie polecam doradztwo Planner M&A.
"
pdf-ikona
CEO polskiej spółki technologicznej
Bezpłatna
konsultacja
Call Now ButtonBezpłatna konsultacja